Batai prasidėjo tada, kai prasidėjo "atsikeli ir varai". Tik atrodė labai sudėtinga išgyventi vien iš batų, nes gamyba lėta, dydžius atiderinti sunku, kaina gana aukšta. Per tą laiką ėmiausi įvairiausiais būdais "optimizuoti" ir spręsti šitą reikalą, kad tik būtų galimybė sukurti norimus ir patogius batus.

Pabandžius gaminti fabrike užsienyje, labai nuvylė kokybė. Nors gamyba dar nebuvo masinė, bet vis tiek gana sudėtinga kontroliuoti. Be to, gamybos laikas nesutrumpėjo, kaina nelabai sumažėjo, o išteklių ir nereikalingų porų tik padaugėjo.

Taigi, po 7 metų niekas nepasikeitė, problemos liko tos pačios, bet kadangi batų nedaryt negaliu, suvokiau, kad reikia tas problemas tiesiog priimti.

Vietiniai batsiuviai, nors ir riboti, bet kur kas arčiau ir prasmingiau, nei farbikas.  O siuva jie gerai, savo darbą išmano, viskas vyksta Lietuvoje. Gamindama čia prisidedu prie to, kad šie amatininkai, kurių pas mus likę kaip ant vienos rankos pirštų, turi darbo. Ir tą darbą, nuo pradžios iki galo atlieka jų rankos!

Ir nebelabai svarbu, kad nemanoma padaryti visų norimų padų ir modelių, nes batų mes vis tiek dažniausiai norim paprastų, kokybiškų ir prie visko tinkamų.


Aušra, atsikeli ir varai kūrėja